Clarisens

Анализи

Внимание! Това лекарство може да е особено нежелателно да взаимодейства с алкохол! Повече информация.

Показания за употреба

Алергичен ринит (сезонен и целогодишен), конюнктивит, сенна хрема, уртикария (включително хронична идиопатична), ангиоедем, сърбежна дерматоза; псевдоалергични реакции, причинени от отделяне на хистамин; алергични реакции към ухапвания от насекоми.

Възможни аналози (заместители)

Активно вещество, група

Доза от

сироп, суспензия за перорално приложение, таблетки

Противопоказания

Свръхчувствителност, лактация. Чернодробна недостатъчност, бременност.

Как да използвате: дозировка и курс на лечение

Възрастни и деца с тегло над 30 кг - 10 mg от лекарството 1 път на ден. При чернодробна недостатъчност началната доза е 5 mg / ден. Деца от 2 до 12 години с телесно тегло по-малко от 30 кг - 5 mg от лекарството дневно в 1 доза.

фармакологичен ефект

Блокатор на Н1-хистаминов рецептор (с дълго действие). Потиска отделянето на хистамин и С4 левкотриен от мастоцитите. Предотвратява развитието и улеснява хода на алергичните реакции. Има антиалергично, антипрутично, антиексудативно действие. Намалява пропускливостта на капилярите, предотвратява развитието на оток на тъканите, облекчава спазмите на гладката мускулатура.

Антиалергичният ефект на лекарството се развива след 30 минути, достига максимум след 8-12 часа и продължава 24 часа. Той не засяга централната нервна система и не пристрастява (защото не прониква в BBB).

Странични ефекти

Нежеланите реакции са се появили приблизително със същата честота като при плацебо.

При възрастни: главоболие, умора, сухота в устата, сънливост, гадене, гастрит, алергични реакции (обрив), анафилаксия, алопеция, нарушена функция на черния дроб.

При деца: главоболие, повишена нервна раздразнителност, седация.

Предозиране. Симптоми: сънливост, тахикардия, главоболие.

Метод на лечение: стомашна промивка, активен въглен.

специални инструкции

По време на лечението с лекарството трябва да се внимава при шофиране на превозни средства и извършване на други потенциално опасни дейности, които изискват повишена концентрация на вниманието и скорост на психомоторните реакции.

взаимодействие

Инхибиторите на CYP3A4 (включително кетоконазол, еритромицин), инхибиторите на CYP3A4 и CYP2D6 (циметидин и др.) Повишават концентрацията на лекарството в кръвта. Микросомални окислителни индуктори (фенитоин, етанол, барбитурати, рифампицин, фенилбутазон, трициклични антидепресанти) намаляват ефективността на лекарството.

Clarisens таблетки - инструкции за употреба

ИНСТРУКЦИЯ
за медицинска употреба на лекарството

Регистрационен номер:

Марка: Clarisens ®

Международно непатентно наименование: лоратадин

Химично наименование: етилов естер на 4 (8-хлоро-5,6-дихидро-11Н-бензо (5,6) циклохепта (1,2-Ь) пиридин-11-илиден) -1 -пиперидинкарбоксилова киселина.

Лекарствена форма: таблетки

структура.
Активно вещество: лоратадин - 10 mg.
Помощни вещества: картофено нишесте, млечна захар (лактоза), талк, магнезиев стеарат.

описание.
Плоски таблетки в бяло или почти бяло.

Фармакотерапевтична група:
Антиалергичен - блокер на Н1-хистаминови рецептори.

ATX код: R06AX13

Фармакодинамика.
Активното вещество на лекарството - лоратадин, принадлежи към групата на конкурентни хистаминови антагонисти, избирателно блокира периферните Н1-хистаминови рецептори. Лоратадин влияе на хистаминозависимия етап на алергичните реакции, а също така намалява миграцията на еозинофилите, ограничава освобождаването на възпалителни медиатори в клетъчния стадий на алергична реакция. Той предотвратява развитието и улеснява хода на алергичните реакции, има антиексудативен, антипрутичен ефект, практически няма антихолинергичен и антисеротонинов ефект. Не преминава кръвно-мозъчната бариера, не засяга централната нервна система и не пристрастява. Антиалергичният ефект се развива след 30 минути и продължава 24 часа..

Фармакокинетика.
Бързо и напълно се абсорбира в стомашно-чревния тракт. Времето за достигане на максимална концентрация е 1,3-2,5 часа; храненето го забавя за 1 час. Максималната концентрация при възрастни хора се увеличава с 50%, при алкохолно увреждане на черния дроб в съответствие с увеличаване на тежестта на заболяването. Комуникация с плазмените протеини - 97%. Той се метаболизира в черния дроб с образуването на активния метаболит на декарбоетоксилоратадин с участието на цитохром Р450 изоензими CYP3A4 и в по-малка степен CYP2D6. Равновесна концентрация на лоратадин и метаболит в плазмата се достига на 5-ия ден от прилагането. Не преминава кръвно-мозъчната бариера. Полуживотът на лоратадин е 3-20 часа (средно 8.4), активният метаболит е 8.8-92 часа (средно 28 часа); при пациенти в напреднала възраст, съответно - 6,7-37 часа (средно 18,2 часа) и 11-38 часа (17,5 часа). При алкохолно увреждане на черния дроб полуживотът се увеличава с увеличаване на тежестта на заболяването. Екскретира се чрез бъбреците и с жлъчката. При пациенти с хронична бъбречна недостатъчност и по време на хемодиализа фармакокинетиката практически не се променя.

Показания за употреба.
Сезонен и целогодишен алергичен ринит и конюнктивит, оток на Куинке, уртикария (включително хронична идеопатична), алергични реакции към ухапвания от насекоми, сърбящи алергични дерматози.

Противопоказания
Свръхчувствителност към лекарството. Бременност, кърмене. Детска възраст до 2 години. Внимателно. Чернодробна недостатъчност.

Дозировка и приложение.
Вътре, независимо от храненето, се отмива с малко количество вода. Възрастни и деца над 12 години - 1 таблетка (10 mg) веднъж дневно. Деца от 2 до 12 години с телесно тегло под 30 кг - 1/2 таблетка (5 mg) веднъж дневно. С телесно тегло над 30 кг - 1 таблетка (10 mg) 1 път на ден.

Страничен ефект.
Нежеланите събития, изброени по-долу при използване на лоратадин, са открити с честота> 2% и приблизително същата честота, както при използване на плацебо ("манекени").
При възрастни: главоболие, умора, сухота в устата, сънливост, стомашно-чревни смущения (гадене, гастрит), както и алергични реакции под формата на обрив. Освен това, има редки съобщения за анафилаксия, алопеция, нарушена функция на черния дроб, сърцебиене, тахикардия.
При децата рядко: главоболие, нервност, седация.

свръх доза.
Симптоми: сънливост, тахикардия, главоболие. В случай на предозиране се консултирайте с лекар.
Метод на лечение: предизвикване на повръщане, промиване на стомаха, прием на активен въглен.

Взаимодействие с други лекарства.
Етанолът намалява ефективността на лоратадин.
Еритромицин, циметидин, кетоконазол, когато се комбинират с лоратадин, повишават концентрацията на лоратадин в кръвната плазма, без да причиняват клинични прояви и без да засягат ЕКГ.
Микросомални индуктори на окисляване (фенитоин, барбитурати, циксорин, рифампицин, фенилбутазон, трициклични антидепресанти) намаляват ефективността на лоратадин.

специални инструкции
По време на периода на лечение е необходимо да се въздържате от извършване на потенциално опасни дейности, които изискват повишена концентрация на вниманието и скорост на психомоторните реакции.

Освободете формуляра.
Таблетки 10 mg, 7, 10 или 20 таблетки на блистер. 1,2,3 или 5 контурни опаковки с инструкции за употреба в опаковка от картон.

Условия за съхранение.
На сухо, тъмно място и на място, недостъпно за деца, при температура не по-висока от 25 ° C.

Срок на годност: 2 години. Не използвайте по-късно от датата, посочена на опаковката.

Условия за почивка: без рецепта.

Производител:
Pharmstandard-Leksredstva OJSC,
305022 Курск, ул. 2-ри агрегат, д. 1 А / 18

Clarisan инструкции за употреба

Фармакокинетика

Бързо и напълно се абсорбира от храносмилателния тракт. Време за достигане на Смакс - 1.3-2.5 ч. Храненето забавя времето за достигане на Смакс за 1 ч.

Свързване с плазмените протеини - 97%. ° Ссс лоратадин и неговият метаболит се постигат на 5-ия ден от прилагането. Не прониква в BBB.

Той се метаболизира в черния дроб с образуването на активния метаболит на декарбоетоксилоратадин с участието на CYP3A4 и в по-малка степен на CYP2D6.

T1/2 лоратадин - 3-20 часа (средно 8.4 часа), активен метаболит - 8.8-92 (средно 28 часа).

Екскретира се с урина и жлъчка.

Фармакокинетика в специални клинични случаи

° Смакс увеличава при пациенти в напреднала възраст с 50%, T1/2 лоратадин е 6,7-37 часа (средно 18,2 часа), активният метаболит - 11-38 (средно 17,5 часа).

С алкохолно увреждане на черния дроб Cмакс и Т1/2 увеличение в съответствие с увеличаване на тежестта на заболяването.

При пациенти с хронична бъбречна недостатъчност и по време на хемодиализа фармакокинетиката практически не се променя.

фармакология

Класинген антихистаминът може да бъде причислен към конкретни конкуренти на хистаминови антагонисти.

Лекарството е в състояние да предотврати излагането на периферния хистаминов Н1 рецептор. Таблетките и сиропът Claricens активно влияят на зависимостта от освобождаване на хистамин по време на развитието на алергични симптоми, намалявайки еозинофилните миграционни процеси и ограничавайки освобождаването на възпалителен медиатор в стадия на образуване на клетки..

Прегледите на експерти потвърждават, че лекарството ефективно има антиексудативен и антипрутичен ефект. Въпреки това почти не влияе на антихолинергичните и антисеротониновите ефекти, предотвратявайки развитието на алергии.

Кларисенс не е в състояние да преодолее кръвно-мозъчната бариера. Не засяга нервните окончания и не е в състояние да предизвика толерантност.

Clarisens достатъчно бързо и почти всички се разпадат в стомаха. Максималният лимит Cmax се достига в рамките на 1 - 2 часа. Храненето инхибира Cmax за 60 минути.

Съединението с плазмените протеини е 97%. Необходимата плазмена концентрация в болница се наблюдава след 5 дни редовна употреба на Claricens.

Активното вещество се отделя чрез жлъчните канали и бъбречната система. Употребата на Claricens при пациенти с хронично бъбречно заболяване и по време на хемодиализа почти не променя фармакокинетиката.

Мнение на пациента

Хората оставят отзиви за лекарството Clarisens по два начина. Някои твърдят, че лекарството се справя със симптомите на алергия. Лекарството може да премахне нежелания обрив по повърхността на кожата, да отърве пациента от ринит.

В същото време пациентите особено подчертават цената на лекарството. Те твърдят, че са били приятно изненадани от цената на лекарствата. Наистина в повечето случаи лекарствата са скъпи.

Има обаче хора, които са недоволни от Clarisens. Считат инструмента за неефективен и не могат да доведат желания ефект..

Следователно, докато не опитате лекарството върху себе си, е изключително трудно да се заключи колко ефективно е лекарството..

Противопоказания

В някои случаи са възможни отрицателни ефекти. Трябва да се подготвят и странични ефекти, въпреки че този ефект е доста рядък. След приемането понякога се наблюдава повишаване на тревожността, астенията, замаяността и повръщането. Приемливо развитие на хиперкинеза, умора, възбуда, депресия и сънливост.

Могат да започнат главоболие, дисфония, амнезия или парестезия. Сърдечно-съдовата система понякога реагира на използването на капка или повишаване на кръвното налягане, повишена сърдечна честота, болки в гърдите. Повръщането, промяната на вкусовите предпочитания и появата на диария или запек са рядко възможни. Не са изключени гастрит и анорексия..

В други случаи е вероятно развитието на повишен апетит. Има оплаквания от сухота в устата, метеоризъм, стоматит и диспепсия. На фона на терапията не се изключва развитието на синузит, бронхиален спазъм, кашлица, суха лигавица. Има болка при уриниране. Цветът на урината може да се промени. Рискът от ангиоедем не е изключен.

Страничните ефекти се проявяват под формата на вагинит, дисменорея, менорагия, болка в млечните жлези. По време на терапията с участието на Clarisens е възможно дискомфорт в ушите, основната болка със зрително увреждане и увреждане на кожата. Има случаи на прояви на уртикария, сърбеж, фоточувствителност.

Рискът от развитие на болки в гърба, артралгия, спазми в мускулите на прасеца и миалгия е вероятен. Понякога се появява изпотяване, телесното тегло се променя и се появява усещане за жажда. На фона на лечението не са изключени повишена температура и втрисане. В някои ситуации употребата на лекарството е строго забранена:

  • употреба с индивидуална непоносимост;
  • с чернодробна недостатъчност;
  • по време на лактация и бременност;
  • дайте Clarisens на бебета преди да навършат две години.

Отговорните хора и шофьорите трябва да бъдат особено внимателни по време на терапията.

Разходи за лекарства

Много пациенти прибягват до употребата на това лекарство. Интерес обаче предизвиква не само инструкцията, приложена към лекарството Clarisens. Цената на лекарството е друг важен въпрос..

Трябва да се каже, че лекарството се сравнява благоприятно с ниска цена. И така, колко струва лекарството на населението?

Цената на оригиналното лекарство:

  • Таблетки Clarisens - цена за опаковка от 10 бр., 10 mg е 55 рубли.;
  • хапчета № 30, 10 mg струва 107 рубли.;
  • сироп, 100 мл, 1 мг / мл струва 85 рубли.

За сравнение, помислете за цената на някои аналози:

  • Таблетки Лоратадин - цената е за 10 бр., 10 мг е 51,38 рубли.;
  • хапчета лоратадин, 10 mg, № 30 струват 62,52 рубли.;
  • Кларитин таблетки, 10 mg, № 10 струва 237,33 рубли.;
  • Кларитин сироп, 120 мл, 1 мг / мл - 428.40 рубли.

Инструкции за употреба и доза

Ларфикс се приема перорално с достатъчен обем течност. Препоръчва се прием на лекарството преди хранене. Дозата на лекарството се предписва от лекуващия специалист.

В случай на болка се препоръчва да се приема 4-8 mg Larfix два или три пъти на ден. Не превишавайте доза от 16 mg на ден.

При ревматични заболявания с възпаление и болка се препоръчва да се приема 4 mg от лекарството Larfix два или три пъти на ден. Дневна доза - до 12 mg.

Пациенти в напреднала възраст, както и нарушена бъбречна и чернодробна функция трябва внимателно да предписват лекарството и да не надвишават доза от 12 mg на ден. Ако е необходима продължителна терапия, трябва да се следи кръвната картина, функциите на бъбреците и черния дроб..

Причини за повишеното търсене на лекарства за алергии

Причините за увеличаването на алергиите са няколко фактора. Основното нещо е постоянното влошаване на екологичната ситуация и появата на нови видове алергени. Сред последните са химикалите, използвани в производството на домакински химикали, както и различни козметични, хранителни добавки. Подобни вещества се използват и при производството на детски играчки..

Растежът на алергичните заболявания се отбелязва ежегодно. В Русия около една четвърт от населението страда от сезонни прояви. Следователно търсенето на антихистамини непрекъснато расте. Според алерголозите, колкото повече висококачествени лекарствени форми се появяват на пазара, толкова повече възможности има за всеки пациент да избере лекарството, ефектът от който ще бъде най-ефективен.

Според инструкциите "Clarisens" е антихистаминово, високоефективно лекарство. Той е антиалергичен блокер на продължителна експозиция. Лекарството предотвратява появата и улеснява процеса на патологията. Той има следните свойства:

  • сърбеж;
  • антихистамини;
  • antiexudative;
  • бронходилататор (леко).

Медикаментът понижава пропускливостта на капилярите, намалявайки риска от подуване и спазми. След приема на антиалергичния ефект се забелязва след половин час. Максималният резултат се постига след осем до дванадесет часа. Ефектът се запазва за един ден. Clarisens не се прилага за лекарства. Не засяга централната нервна система.

Пристрастяването у потребителите не се развива. Лекарството се лишава и от успокоителни и антихолинергични прояви. Основната активна съставка е лоратадин..

Показания

Освободете лекарството под формата на таблетки и сироп. Белите или почти бели хапчета с плосък цилиндър съдържат 10 mg лоратадин. Жълтеникав или безцветен течен сироп с плодов аромат включва 5 ml от активното вещество. И двете форми се използват за предотвратяване на развитието и за лечение на алергии..

Препоръчва се употребата на лекарството в следните ситуации:

  • в случай на алергичен ринит, тъй като веществото ефективно се бори със сезонната и целогодишната патология;
  • когато се появи поллиноза;
  • с прояви на конюнктивит;
  • с хронична идиопатична форма на уртикария;
  • по време на ангиоедем;
  • когато се задейства от освобождаването на хистамин псевдоалергични реакции;
  • със сърбяща дерматоза и дерматит;
  • с алергични реакции, причинени от ухапвания от насекоми.

Лекарството е ефективно при бронхиална астма като част от комплексната терапия

При употреба е важно да се спазва дозировката. Възрастни и деца след дванадесет се препоръчва да използват десет милиграма веднъж на ден, тоест една таблетка или 10 мл сироп

На дете от две около дванадесет години, с тегло под тридесет килограма, се предписват пет милиграма от лекарството веднъж на ден или половин таблетка. Много по-удобно е да използвате сироп. Дозата е 5 мл. Деца с телесно тегло над тридесет килограма се дават таблетка веднъж дневно или 10 мл сироп.

Диетата няма никакъв ефект върху приема. Използването на лекарството е разрешено по всяко време. Те отмиват лекарството с вода. Това е предпоставка.

Дозировка на лекарството

Как трябва да използвате лекарството "Clarisens"? Инструкциите за употреба препоръчват следните правила:

  1. Възрастни пациенти и деца над 12 години трябва да приемат 10 mg от лекарството веднъж дневно. Това отговаря на 1 таблетка. Ако изборът е на сироп, тогава еднократна доза е 10 мл.
  2. Деца от 2 до 12 години с телесно тегло по-малко от 30 кг консумират 5 mg от лекарството 1 път на ден. В този случай трябва да се приемат 0,5 таблетки. За такива деца е много по-удобно да използват сироп. Дозировката на суспензията е 5 ml.
  3. Деца на 2-12 години, чието телесно тегло надвишава 30 кг, трябва да приемат 1 хапче (10 mg) веднъж дневно. Ако се използва сироп, тогава нормата е 10 мл.

Приемането на средства е напълно независимо от диетата. Лекарството може да се използва по всяко време. Не забравяйте да пиете лекарството с вода.

Фармакологични свойства

Фармакодинамика

Лоратадин, активният компонент на Clarisens, е дългосрочен селективен блокер на периферни H1-хистамин II рецептори. Потискайки отделянето на хистамин (медиатор на алергични реакции) и С4 левкотриен от мастоцитите и намалявайки миграцията на еозинофили, лоратадин предотвратява развитието на стадий на алергични реакции, зависим от хистамин.

Лекарството има антиексудативен и антипрутичен ефект, улеснява хода на алергичните реакции. Почти няма антихолинергичен и антисеротонинов ефект. Лоратадин помага за намаляване на пропускливостта на капилярите, облекчава спазмите на гладката мускулатура и предотвратява развитието на оток на тъканите.

Антиалергичният ефект се наблюдава 30 минути след прилагането и продължава 24 часа. Максималният ефект се постига след 8-12 часа след приема на Claricens. Лекарството няма седативен ефект върху централната нервна система, не предизвиква пристрастяване, тъй като на практика не прониква през кръвно-мозъчната бариера.

Фармакокинетика

  • абсорбция: в стомашно-чревния тракт се абсорбира бързо и почти напълно. Максималната концентрация (Cmax) се постига от 1,3 до 2,5 часа след приема. Времето за достигане на Cmax се удължава с около 1 час по време на хранене;
  • разпределение: около 97% от дозата се свързва с плазмените протеини. Равновесната концентрация (Css) на активното вещество и неговия метаболит се наблюдава на 5-ия ден от прилагането на лоратадин. Лоратадин не притежава свойството да прониква през кръвно-мозъчната бариера;
  • метаболизъм: метаболизира се в черния дроб чрез действието на ензимите CYP3A4 и CYP2D6 (в по-малка степен) с образуването на активния метаболит на декарбоетоксилоратадин;
  • екскреция: полуживотът (T1 / 2) на лоратадин е в интервала от 3 до 20 часа (средна стойност е 8,4 часа), активният му метаболит е от 8,8 до 92 часа (средно 28 часа). Веществото се екскретира чрез бъбреците и през червата.

При пациенти в напреднала възраст Cmax на лоратадин се увеличава с 50%, Т1 / 2 варира от 6,7 до 37 часа (средно 18,2 часа), активният метаболит - от 11 до 38 часа (17,5 часа - средно).

При хронична бъбречна дисфункция и хемодиализа фармакокинетичните параметри са практически непроменени..

При пациенти, страдащи от алкохолно увреждане на черния дроб, Cmax и T1 / 2 на лоратадин съответно се повишават, за да се увеличи тежестта на заболяването.

Инструкция за употреба

Антихистаминът се предлага в таблетки и сироп..

Таблети

В 1 таблетка - 10 mg от активното вещество (лоратадин).

  • Таблетките са бели, плоски, цилиндрични по форма. Една контурна клетка съдържа 10 броя;
  • помощни компоненти: екстракт от лимонена киселина, янтарна киселина, глицерол, пропилен гликол, нипагин, ароматизатор, аспартам, вода, сорбитол и нипазол;
  • възрастни, както и деца над 12 години - (10 mg) 1 таблетка веднъж в рамките на 24 часа;
  • деца на 2-12 години (с телесно тегло под 30 кг) - половин таблетка (5 mg) веднъж дневно.

инструкцията за лекарството препоръчва с тегло над 30 кг - 1 таблетка (10 mg) веднъж в рамките на 24 часа. Таблетките се приемат независимо от храненето. Позволено им е да пият чиста преварена вода.

сироп

5 ml сироп съдържа 5 mg от активното вещество (лоратадин).

  • Сиропът е затворен в бутилки от тъмно стъкло. Дозировка: 50 ml, 100 ml и 125 ml;
  • комплектът включва мерителна лъжица с дозировка от 5 и 2,5 мл;
  • като правило възрастните пациенти приемат 10 ml сироп, който замества 1 таблетка;
  • за деца дозировката може да бъде намалена наполовина, в съответствие с назначението на лекуващия лекар. Сиропът се препоръчва да се пие с чиста преварена вода..

Показанията за приемане на сироп са същите като при приемане на таблетна форма на антихистамин.

Механизъм на действие

Лорноксикам проявява активност, характерна за групата с НСПВС, т.е. се характеризира с противовъзпалителни, аналгетични, антипиретични свойства и инхибира агрегацията на тромбоцитите..

Механизмът на влияние на НСПВС, включително лорноксикам, се основава на инхибирането на активността на циклооксигеназата, ензим, участващ в синтеза на простагландини от липиди на клетъчните мембрани. Това води до намаляване на чувствителността на периферните ноцицептори и намаляване на тежестта на възпалителния отговор. В допълнение, активният компонент може да действа на нивото на централните ноцицептори.

Друго действие на веществото е да забави синтеза на ревматоиден фактор или ензими, които разрушават съединителната тъкан. Потиска синтеза на свободните радикали и предотвратява агрегацията на тромбоцитите.

Веществото бързо и почти напълно се абсорбира от стомашно-чревния тракт. Най-голямото количество в кръвта се наблюдава приблизително 30 минути след прилагане, бионаличността е 90-100%. Свързва 99% от плазмените протеини.

Лекарството се метаболизира в черния дроб. При хора с бавен метаболизъм може да се наблюдава повишаване на концентрацията на изходното вещество в кръвта. Екскретира се с изпражнения (50%) и урина (42%), главно под формата на 5-хидроксилорноксикам. Времето на полуживот елиминира 3-4 часа.

Показания и противопоказания

Larfix се използва за облекчаване на болка в различна степен, характерна за заболявания на мускулите, връзките и ставите:

  • дистрофични промени;
  • ревматични заболявания от всякакъв произход;
  • остеохондроза;
  • лумбаго (остра болка в долната част на гърба);
  • следоперативни състояния;
  • зъбобол
  • спазми.

Larfix не се използва при индивидуална непоносимост към лекарството или неговите компоненти. И също така не се препоръчва за употреба при наличие на следните заболявания:

  • диабет;
  • шарка;
  • стомашна или чревна язва;
  • подуване
  • чернодробни и бъбречни заболявания;
  • хипертония;
  • бронхиална астма;
  • кръвни заболявания;
  • сърдечна недостатъчност;
  • тромбоцитопения.

Ако е необходимо да се лекува пациент с хемолитични разстройства с Larfix, се предписва постоянно наблюдение на кръвната картина за коагулация.

Пациентите, които са претърпели голяма операция или са подложени на терапевтично лечение с диуретици, се препоръчва да наблюдават функционалната активност на бъбреците..

Larfix понижава психомоторната реакция, така че когато се използва, е забранено шофирането на превозни средства или извършването на дейности в района, където се изисква повишено внимание и вземане на решения с висока скорост. Има данни за намалена фертилност при редовна употреба на тези хапчета.

Има данни за намалена фертилност при редовна употреба на тези хапчета..

Не се препоръчва да се приема това лекарство за бременни и кърмещи жени, както и за деца.

Взаимодействие с други лекарства

Лекарството може да засили ефекта на антикоагуланти, например Варфарин, така че когато се приемат заедно, стойностите на INR в кръвта трябва да се наблюдават.

Когато се използва с хепарин по време на субарахноидна или епидурална анестезия, увеличава риска от развитие на гръбначен или епидурален хематом.

Когато се приема заедно с хинолонови антибиотици, рискът от епилептични припадъци се увеличава. С производни на сулфонилурея (например Glibenclamide) рискът от хипогликемия се увеличава.

Лорноксикамът намалява хипотензивния ефект на АСЕ инхибиторите, блокерите на ангиотензин II рецепторите и β-блокерите. Намалява диуретичния и хипотензивен ефект на бримкови, тиазидни и калий-съхраняващи диуретици.

Лекарството повишава концентрацията на метотрексат в кръвта, повишава неговата токсичност. Намалява бъбречния клирънс на лития, увеличава неговата токсичност. Повишава нивото на циклоспорин в кръвта и неговата нефротоксичност, поради което при комбинирана терапия трябва да се следи бъбречната функция.

Лекарството причинява повишена нефротоксичност на Такролимус, намалява екскрецията на Пеметрексед с урината, засилва токсичния му ефект върху бъбреците, храносмилателната система и миелосупресията.

Циметидин повишава нивото на лорноксикам в кръвта. Не е провеждано взаимодействие с ранитидин или антиациди. Храната може да намали абсорбцията на лорноксикам с около 20% и да увеличи времето, в което се отделя.

Възможни странични ефекти

Приблизително 20% от хората, приемащи лекарство Larfix, имат шанс за странични ефекти, които включват:

  • намаляване на нивото на хемоглобина или тромбоцитите, панцитопения, нарушения в коагулацията на кръвта;
  • фарингит;
  • появата на звън в ушите;
  • конюнктивит, намалено зрение и цветно възприятие;
  • задържане на течности в тялото, зачервяване на кожата, нарушен сърдечен ритъм;
  • появата на главоболие, умора и летаргия, намалена концентрация, замаяност, депресия и тремор;
  • пристъпи на гадене и повръщане;
  • обостряния на колит, гастрит и язви;
  • повишено образуване на газ;
  • жълтеница;
  • чернодробна недостатъчност;
  • повишени нива на ALT и AST - маркерни ензими на черния дроб и миокарда, съответно.

Форма, състав и опаковка за освобождаване

Tablets Плоскоцилиндрични таблетки, бели или почти бели.

1 таб.
лоратадин10 mg

Помощни вещества: картофено нишесте, лактоза, талк, магнезиев стеарат.

10 броя. - блистери (1) - опаковки от картон 10 бр. - блистерни опаковки (2) - опаковки от картон 10 бр. - блистерни опаковки (3) - опаковки от картон 10 бр. - блистерни опаковки (5) - опаковки от картон.

◊ Сироп под формата на безцветна или леко жълтеникава течност с плодова миризма, се допускат мехурчета.

5 мл
лоратадин5 mg

Помощни вещества: лимонена киселина, янтарна киселина, пропилен гликол, глицерол, нипагин, нипазол, аспартам (1,5 mg / ml), сорбитол, ароматизатор, вода.

50 мл - тъмни стъклени бутилки (1) в комплект с мерителна лъжица за 2,5 и 5 мл - опаковки от картон. 100 мл - бутилки от тъмно стъкло (1) в комплект с мерителна лъжица за 2,5 и 5 мл - опаковки от картон. 125 мл - бутилки тъмно стъкло (1) в комплект с мерителна лъжица за 2,5 и 5 мл - опаковки от картон.

Взаимодействие с лекарства

При поглъщане Larfix бързо реагира с други химически елементи. Тази функция трябва да се вземе предвид, за да се предотврати развитието на всякакви странични ефекти. Лекарите трябва да запомнят следното:

  • Употребата на Larfix заедно с циметидин причинява повишаване на концентрацията на активни вещества от противовъзпалителни таблетки.
  • Larfix увеличава ефективността на антикоагуланти, които могат да причинят малки кръвни съсиреци.
  • Larfix намалява ефективността на лечението с Fenprokumon.
  • Larfix отслабва ефекта на диуретици, АСЕ инхибитори, цикли, тиазидни и калий-съхраняващи лекарства.
  • Намалява хипотензивния ефект, докато лечението с бета-адренергични блокери.
  • Хипотензивният ефект се намалява, когато Larfix се използва заедно с блокери на ангиотензиновите рецептори.

Отзиви на пациенти за лекарството Flexen и методи за неговото използване

  • Използването на Larfix заедно с метотрексат увеличава тяхното количество в кръвния серум. Това значително увеличава токсичния ефект върху организма, поради което е най-добре напълно да се откаже от такава терапия.
  • При използване на Larfikas с дигоксин, скоростта му на екскреция се увеличава.
  • Нестероидните противовъзпалителни средства забавят изтеглянето на литиевите препарати, поради което повишената му концентрация може да има токсичен ефект върху организма.
  • Когато използвате Larfix по време на лечение с Циклоспорин, количеството на активните компоненти на последното лекарство може значително да се увеличи в кръвната плазма. Поради това производството на простагландини е напълно спряно. Тази практика причинява сериозно увреждане на бъбречната функция..
  • Използването на Larfix с други нестероидни противовъзпалителни средства може да провокира трайни нарушения в кръвообразуващите органи..
  • Използването на Larfix с Pemetrexed може да забави периода на елиминиране на активните вещества от това лекарство. С високата си концентрация в кръвта пациентът има токсичен ефект върху бъбречната тъкан, органите на стомашно-чревния тракт.
  • Използване на този нестероиден
    противовъзпалително лекарство заедно с Хепарин може да провокира появата на епидурален или спинален хематом. Също така подобно усложнение може да възникне след упойка на гръбначния мозък..
  • Използването на Larfix заедно с кортикостероиди причинява повишен риск от язви или перфорация в стомашно-чревния тракт.
  • Употребата на това лекарство заедно с хинол, група антибактериални лекарства, може да провокира припадък.
  • Ако ще се лекувате с Larfix, докато използвате антитромбоцитни лекарства, които разреждат кръвта, пациентът значително ще увеличи вероятността от стомашно-чревно кървене.
  • Използването на Larfix в комбинация с други противовъзпалителни лекарства също може да предизвика откриването на вътрешно кървене.
  • Не използвайте Larfix заедно със селективни инхибитори на обратното захващане на серотонин, тъй като това може да причини кървене в целия стомашно-чревен тракт.
  • Използването на Larfix с лекарства, които се основават на сулфонилурея, може да предизвика хипогликемия - рязък скок на кръвната глюкоза.

Терапията с Ларфикс и Такролимус може да провокира появата на нефротоксичност. Възниква на фона на недостатъчното производство на простациклин в бъбреците. Поради това пациентът трябва редовно да прави тестове, за да изследва функционалността на този пикочен орган..

Много лекари препоръчват да се консумира Larfix поне половин час преди хранене. Факт е, че постъпващата храна значително намалява усвояването на активните съставки. Той също така увеличава полуживота на активни вещества от кръвта. Не забравяйте да пиете лекарството с много вода за по-бърз ефект върху тялото..

Странични ефекти

Не трябва да се забравя, че в някои случаи лекарството Clarisens може да предизвика негативни реакции. Инструкциите за употреба показват, че те се появяват с приблизително същата честота, както при използване на плацебо.

Така че пациентите трябва да бъдат подготвени за появата на следните симптоми:

  1. Нервна система. Лекарството е способно да провокира безпокойство, астения, виене на свят и блевароспазъм. Понякога може да се появи хиперкинеза, умора, възбуда, тремор, депресия. Появата на главоболие, сънливост, дисфония, парестезия, амнезия.
  2. Сърдечно-съдовата система. Пациентите могат да получат сърдечен пулс, падане или повишаване на кръвното налягане. Понякога усещат болка в гърдите.
  3. Храносмилателната система. В някои ситуации се появява повръщане, промяна на вкуса, диария или запек. Може да се развие гастрит, анорексия. Понякога, напротив, се отбелязва повишаване на апетита. Пациентите могат да се оплакват от гадене, сухота в устата, диспепсия, метеоризъм, стоматит.
  4. Дихателната система. Лекарството може да доведе до развитие на синузит, бронхиален спазъм, сух нос, кашлица.
  5. Пикочна система. Понякога хората изпитват болезнено уриниране. Някои отбелязват обезцветена урина..
  6. Имунната система. Появата на ангиоедем не може да бъде изключена.
  7. Репродуктивна система. Може да се появи дисменорея, вагинит, менорагия, болка в млечните жлези.
  8. Сетивните органи. Терапията с Clarisens може да бъде придружена от конюнктивит, дискомфорт в ушите, зрително увреждане, болка в очите.
  9. Увреждане на кожата. Появата на дерматит, уртикария, фоточувствителност, сърбеж.
  10. Мускулно-скелетна система. Артралгия, болки в гърба, спазми в мускулите на прасеца, миалгия могат да се развият.
  11. Метаболитни процеси. Пациентите понякога посочват появата на изпотяване, промяна в телесното тегло, усещане за жажда.
  12. Други прояви. По време на лечението може да се появи втрисане, треска.

Clarisens

Име:

Clarisens

структура

1 таблетка Claricens включва 10 mg лоратадин и помощни компоненти (картофено нишесте, лактоза монохидрат, талк, магнезиев стеарат).

фармакологичен ефект

Clarisens е антиалергично системно лекарство.

Активният компонент на Claricens е лоратадин, който принадлежи към групата на конкурентните хистаминови антагонисти и е надарен със селективен блокиращ ефект на периферните Н1-хистаминови рецептори.

Лоратадинът участва в алергична реакция на хистаминозависим стадий, инхибира миграцията на еозинофилите, инхибира образуването на възпалителни медиатори и тяхното освобождаване.

Благодарение на свойствата си и механизма на действие, лоратадинът инхибира появата и намалява интензивността на проявата на вече съществуваща алергия, предотвратява ексудацията и има антипрутично действие. Антихолинергичният и антисеротониновият ефект на лекарството практически не се наблюдава.

Clarisens няма способност да прониква в BBB, да причинява пристрастяване и симптоми на отнемане.

Терапевтичната активност на лекарството се наблюдава 30 минути след перорално приложение и продължава 24 часа.

Clarisens има бърза и пълна абсорбция от стомашно-чревния тракт след перорално приложение. Максималната концентрация (Cmax) на лекарството в организма се наблюдава след 80-150 минути. Трябва да се отбележи, че приемането на Claricens с храна забавя усвояването му с около 60 минути.
Комуникацията с протеините има висока стойност и е 97%. Равновесната концентрация на лоратадин и неговите метаболитни продукти се определя след 5 дни употреба.
Метаболизмът на лоратадин се осъществява в черния дроб, продуктът на който е декарбоетоксил лоратадин, надарен с фармакологична активност.
T1 / 2 на лоратадин е в интервала от 3–20 часа, средната му стойност е около 8 часа. Подобен показател за продукта на биотрансформация е 9–92 часа, средната стойност е 28 часа..
Лоратадин се екскретира поради отделителната функция на бъбреците (с урината) и през червата (с жлъчката).

При използване на това лекарство в геронтологията се наблюдава промяна във фармакокинетичните параметри. Cmax при пациенти в напреднала възраст се увеличава 2 пъти. T1 / 2 се забавя и възлиза на около 7–37 часа (средно 18,2 часа), дескарбоетоксилоратадин - 11–38 (17,5) часа, съответно.
При пациенти с дисфункционални промени в черния дроб с алкохолен произход, тези показатели се увеличават пряко пропорционално на тежестта на хепатопатологията.
Наличието на дисфункционални промени в работата на бъбреците (включително тези, изискващи хемодиализна процедура) не влияят на фармакокинетичните параметри на Clarisens.

Показания за употреба

Clarisens се препоръчва за:

  • възпалителни процеси на ендотела на носните проходи и конюнктивата на окото, причинени от излагане на алергени;
  • Оток на Quincke;
  • уртикария;
  • развитието на алергия към ухапвания от насекоми;
  • наличието на различни сърбящи дерматологични реакции от алергичен характер, (екзема, контактен дерматит).

Начин на приложение

Таблетките Clarisens се приемат, както следва:

по педиатрия (2-12 години):

  • ако теглото на детето е до 30 кг - 5 mg / ден. (което съответства на ½ таблетка),
  • над 30 кг - 10 мг / ден. (1 табл.);

за пациенти (от 12 години): 10 mg / ден. (1 табл.).

Таблетката Claricens трябва да се поглъща с около 100 ml вода. Clarisens е позволено да приема с храна, но трябва да се има предвид, че съвместното хранене увеличава времето за усвояване на активната съставка.

Странични ефекти

Органите и системите на тялото

Странични ефекти

Пациенти над 18 години

Педиатрични пациенти

Тежка нервна раздразнителност

Депресия на емоционално състояние

Храносмилателен тракт и храносмилане

Хиперсекреция на слюнчените жлези

Функционална хепатопатия

Различни кожни обриви

Противопоказания

Clarisens не се препоръчва в следните случаи:

  • установена фенилкетонурия (при използване на Claricens под формата на сироп);
  • в педиатрията до 2 години;
  • жени, които са в периода на бременност и кърмене;
  • установена свръхчувствителност към активната съставка или помощните вещества на лекарството.

Необходимо е повишено внимание при предписване на Clarisens на пациенти с дисфункционални чернодробни промени.

бременност

Бременността и кърменето са противопоказания за назначаването на Claricens.

Взаимодействие с лекарства

Лекарства от други фармакологични групи

Възможни взаимодействия при едновременно приложение с Clarisens

Фенитоин, производни на барбитурова киселина, циксорин, рифампицин, фенилбутазон, трициклични антидепресанти, етанол

При този тип взаимодействие фармакологичната активност на Clarisens се инхибира

Еритромицин, циметидин, кетоконазол

Наблюдава се повишаване на плазмената концентрация на лоратадин при липса на клинични признаци на това състояние и промени в ЕКГ

свръх доза

При прекомерно дозиране Clarisens може да се появи:

  • повишена сънливост,
  • увеличаване на сърдечната честота,
  • главоболие.

При фиксирано предозиране трябва:

  • предизвикват повръщане,
  • изплакнете стомаха,
  • приемайте адсорбиращи лекарства,
  • допълнително се препоръчва симптоматично лечение.

Освободете формуляра

Таблетките Claricens са плоскоцилиндрични, бели (сянка е приемлива).

В блистерна опаковка от 10 таблетки, - 1 (2, 3, 5) блистера в опаковка от картон с пояснение.

Условия за съхранение

Да се ​​съхранява не повече от 2 години от датата на производство в съответствие с изискванията за лекарства от списък Б. Мястото за съхранение трябва да е сухо, тъмно, хладно (температура не по-висока от 25 ° C), недостъпна за деца.

Фармакологични свойства на лекарството Clarisens и инструкции за употреба

Все по-често хората са изправени пред различни прояви на алергии, така че е важно да се предотврати тази патология и да се елиминират всички отрицателни клинични прояви. Clarisens е ефективен антихистамин, който има мек ефект върху човешкото тяло..

Хистаминът е важен биогенен амин, който регулира правилното функциониране на различни клетки и вътрешни органи. Ако това вещество се отделя от клетките, тогава в човешкото тяло протичат имунологични процеси. Засилва трансмембранния преход на калциеви йони, в резултат на което се увеличава секрецията и синтеза на хистамин.

Фармакологични свойства

Това е ефективно средство срещу всякакви алергични прояви. Лекарството блокира интензивното производство на хистаминови рецептори и се характеризира с продължителна експозиция. Ефективно се използва за лечение и като профилактика на алергични реакции..

Могат да се разграничат следните свойства на лекарството:

  • блокиране на производството на хистаминови рецептори;
  • облекчаване на прекомерния сърбеж по време на обрив;
  • намаляване на подуване на кожата;
  • разширяване на бронхите при спазми.

След първото приложение прагът на пропускливост на капилярната стена намалява при пациенти, поради което се елиминира развитието на оток и намаляването на гладката мускулатура. Терапевтичният ефект се наблюдава 20 минути след приема на лекарството.

Clarisens не влияе неблагоприятно върху функционирането на централната нервна система. Активното вещество се концентрира в организма през целия ден. При редовен и продължителен прием пациентите не изглеждат пристрастяващи. Отбелязват се и антихолинергични и седативни свойства. Активното вещество е лоратадин.

Това е антиалергично лекарство от трето поколение, което има минимално количество странични ефекти и не влияе неблагоприятно върху функционирането на различни телесни системи. Те не влияят на появата на електролитни нарушения и могат да се използват при проблеми със сърцето, както и с кръвоносните съдове.

[smartcontrol_youtube_shortcode key = "Clarisens" cnt = "1 ″ col =" 1 ″ shls = "false"]

Форма за освобождаване на продукта

Clarisens е представен в две лекарствени форми:

  • без покритие таблетки под формата на цилиндрични хапчета (10 mg лоратадин);
  • безцветна суспензия с изразен аромат на плодове (5 mg лоратадин).

Показания за употреба

Clarisens е ефективен за лечение и профилактика на алергии. Лекарството се предписва при следните заболявания и клинични прояви:

  • с прогресията на алергичния ринит (лоратадин е в състояние да елиминира симптомите на сезонна и целогодишна патология);
  • сенна хрема;
  • сълзене на очите;
  • малък червен обрив по тялото (лекарството се предписва на пациенти, които са диагностицирани с хронична идиопатична форма);
  • ангиоедем;
  • фалшиви алергични реакции (фактор на развитие е интензивното производство на хистамин);
  • силен сърбеж с дерматоза;
  • подуване и обрив след ухапване от насекоми.

Clarisens е показан като комплексна терапия за диагностициране на бронхоспазъм.

[smartcontrol_youtube_shortcode key = "Наркотици за алергия" cnt = "4 ″ col =" 2 ″ shls = "false"]

Инструкции за употреба

В кутията на Clarisens вътре са приложени инструкциите за употреба. Но преди да използвате това лекарство, се препоръчва да се консултирате с вашия лекар. За възрастни и деца над 12 години дозировката е 10 mg или 1 таблетка на ден.

На децата трябва да се прилага лекарството в суспензия. Дозировката от 2 до 12 години е не повече от 5 mg от лекарството, при условие че телесното тегло е по-малко от 30 килограма. Ако масата надвишава тази марка, тогава количеството на суспензията се увеличава до 10 mg веднъж на ден.

Приемът на лекарството не зависи от времето на хранене, така че може да се приема във всеки удобен момент. Продуктът трябва да се измие обилно с вода..

Възможни странични ефекти

В редки случаи приемането на лекарството може да бъде придружено от отрицателни странични ефекти:

  1. Нарушение на централната нервна система. Пациентите съобщават за повишена тревожност, замаяност и общо неразположение. Те бързо се уморяват, появяват се треперене в крайниците, депресия, главоболие, сънливост и краткотрайна загуба на съзнание.
  2. Поражението на сърдечно-съдовата система. Хората имат бърз сърдечен ритъм, кръвното налягане спада или се повишава. В редки случаи може да се появи характерна болка в областта на гърдите..
  3. Нарушения на храносмилателната система. Приемът на лекарството е придружен от гадене, жажда, дисперсия, метеоризъм или стоматит. На фона на това състояние има висок риск от развитие на гастрит или анорексия.
  4. Спазми на дихателната система. Пациентите могат да показват клинични симптоми на синузит, бронхиални крампи, задушаваща кашлица или повишена сухота на лигавиците на носните проходи.
  5. Болезнено уриниране и промяна в цвета.
  6. Намаляване на защитната реакция на организма. В резултат на такава експозиция пациентите развиват признаци на ангиоедем.
  7. От страна на репродуктивната система жените са диагностицирани с вагинит, дисменорея, болезненост на гърдата и менорагия.
  8. Дерматит, уртикария, прекомерен сърбеж, сълзене, шум в ушите, нарушено зрение и сухота в очите.

Понякога по време на терапевтичното лечение с Clarisens се появяват температура, втрисане, прекомерно изпотяване, спазми и мускулни болки. Ако човек изпитва дискомфорт и други странични ефекти, важно е да спре лечението и да извика линейка.

Противопоказания за употребата на лекарството

[stextbox Clarisens таблетки не се предписват, ако сте свръхчувствителни към основното вещество и допълнителни компоненти, по време на бременност и кърмене, или за бебета и деца под две години. [/ stextbox]

Хората, които работят с електрически машини или управляват превозни средства, трябва да приемат лекарството с повишено внимание.

Аналози и заместители

Оригиналният лек Clarisens не се препоръчва да бъде заменен самостоятелно с аналози. Лекарството трябва да се предписва от квалифициран специалист след проучване на оплакванията и историята на пациента. Терапевтичното лечение се подбира строго индивидуално.

Фармаколозите са разработили следните добре известни аналози на лекарството Clarisens: Loradin, Loratadin, Loridin, Erolin, Clarifer, Agistam, Tirlor и други.

[smartcontrol_youtube_shortcode key = "Предотвратяване на алергия" cnt = "2 ″ col =" 2 ″ shls = "false"]

Разликата между Clarisens и други антиалергични лекарства

Clarisens принадлежи към групата на третото поколение. Активното вещество блокира само периферните Н1 рецептори. След първата употреба в организма се наблюдава повишена абсорбция и бионаличност. Отрицателните клинични прояви бързо изчезват при пациентите и цялостното здраве се подобрява.

По време на терапевтичното лечение човек може да работи в обичайния режим, но трябва да внимавате да шофирате кола или да работите с механизми. Поради успокоителния ефект върху сърдечно-съдовата система е необходимо да се коригира дозировката на лекарството за възрастни хора.

Дори при продължителна употреба пациентите не пристрастяват. Абсорбцията на активното вещество не зависи от приема на храна. За да постигнете максимален ефект по време на лечението на алергии, е необходимо да водите здравословен начин на живот, да се храните правилно, да изключите вредните продукти от диетата, които могат да причинят алергична реакция.

Мнението на лекари и пациенти

Пациентите оставят отзиви след лечение с Clarisens предимно положителни. След първата доза тежестта на отрицателните клинични прояви намалява. Обривът и симптомите на ринит изчезват при хората.

Лекарите казват, че това е високоефективно и достъпно лекарство за всеки човек. Една от основните разлики на това лекарство е способността да се консумират алкохолни напитки по време на терапията. Но експертите препоръчват да се изостави този лош навик, за да се подобри резултата от лечението.