Капки едем от алергии

Лечение

Edem

структура

1 обвита таблетка съдържа:
Деслоратадин - 5 mg;
Помощни вещества, включително лактоза.

1 мл сироп съдържа:
Деслоратадин - 0,5 mg;
Помощни вещества, включително захароза.

фармакологичен ефект

Eden е лекарство от групата на селективните блокери на Н1-хистаминовите рецептори. Съставът на лекарството включва активния компонент - деслоратадин - основният метаболит на лоратадин, който има дълъг антихистаминов, деконгестант и противовъзпалителен ефект. Деслоратадин има и антиексудативен ефект. Механизмът на действие на лекарството се основава на способността му да инхибира освобождаването на провъзпалителни цитокини (включително интерлевкини IL-4, IL-6, IL-8 и IL-13), провъзпалителни хемокини (по-специално RANTES), както и синтеза на супероксидни аниони от специфични неутрофили. В допълнение, лекарството намалява хемотаксиса и адхезията на еозинофилите, освобождаването на хистамин, левкотриен С4 и простагландин D2, както и освобождаването на адхезионни молекули (включително Р-селектин).

Деслоратадин не засяга централната нервна система (по-специално, той няма седативен ефект и не забавя психомоторните реакции), не увеличава Q-T интервала на електрокардиограмата.
След перорално приложение деслоратадин се абсорбира добре в стомашно-чревния тракт. Бионаличността на лекарството не зависи от приема на храна и възрастта на пациента. Пиковата концентрация на активното вещество се наблюдава 3 часа след приема на лекарството. Степента на свързване на деслоратадин с плазмените протеини е средно 85%. Деслоратадин не преминава кръвно-мозъчната бариера. Метаболизира се в черния дроб, отделя се от бъбреците и черния дроб главно под формата на метаболити. Полуживотът на лекарството достига 27 часа.
Употребата на Eden в терапевтични дози в продължение на 14 дни не води до клинично значимо натрупване на деслоратадин.

Показания за употреба

Лекарството е предназначено за лечение на пациенти, страдащи от сезонен и многогодишен алергичен ринит и алергичен конюнктивит, които са придружени от ринорея, кихане, хиперемия на лигавицата на носа и очите, сълзене, сърбеж и подуване на носната лигавица.
В допълнение, лекарството се предписва на пациенти с хронична идиопатична уртикария..

Начин на приложение

Таблетки с покритие:
Лекарството е предназначено за орална употреба. Препоръчва се таблетка с покритие да се поглъща цяла, без дъвчене или раздробяване, с много вода. Дневната доза на лекарството обикновено се предписва за 1 доза. За да се постигне максимален терапевтичен ефект, лекарството се препоръчва да се приема по едно и също време на деня. Таблетките се приемат независимо от храненето. Продължителността на курса на лечение и дозата на лекарството се определят от лекуващия лекар индивидуално за всеки пациент.
Възрастни и юноши над 12 години обикновено се предписват по 1 таблетка от лекарството 1 път на ден.

сироп:
Лекарството е предназначено за орална употреба. Сиропът не се препоръчва да се разрежда с вода или други напитки. За удобство на дозиращия сироп се препоръчва използването на специална измервателна лъжица, която е затворена в картонена кутия. Дневната доза на лекарството обикновено се предписва за 1 доза. За да се постигне максимален терапевтичен ефект, лекарството се препоръчва да се приема по едно и също време на деня. Сиропът се приема независимо от храненето. Продължителността на курса на лечение и дозата на лекарството се определят от лекуващия лекар индивидуално за всеки пациент.
Възрастни и юноши над 12 години обикновено се предписват по 10 ml от лекарството 1 път на ден.
Деца на възраст от 6 до 11 години обикновено се предписват 5 ml от лекарството 1 път на ден.
Деца на възраст от 2 до 5 години обикновено се предписват по 2,5 ml от лекарството веднъж дневно..
Пациенти с нарушена бъбречна функция и креатининов клирънс под 30 ml / min се нуждаят от корекция на дозата или увеличаване на интервала между дозите.

Странични ефекти

Лекарството обикновено се понася добре от пациентите. В изолирани случаи се отбелязва развитието на такива странични ефекти:
От стомашно-чревния тракт и черния дроб: гадене, повръщане, епигастрална болка, суха устна лигавица, нарушение на изпражненията, преходно повишаване на активността на чернодробните ензими, хипербилирубинемия, хепатит.
От сърдечно-съдовата система: нарушение на сърдечния ритъм, сърцебиене.
От централната и периферната нервна система: замаяност, главоболие, слабост, умора, спазми, психомоторна хиперактивност.
Алергични реакции: кожен обрив, сърбеж, уртикария, анафилактичен шок, оток на Quincke.

Противопоказания

Повишена индивидуална чувствителност към компонентите на лекарството.
Лекарството под формата на покрити таблетки не се използва за лечение на пациенти с наследствена непоносимост към галактоза, дефицит на лактаза и малабсорбция на глюкоза-галактоза.
Лекарството под формата на сироп не се използва за лечение на деца под 2-годишна възраст.
Лекарството под формата на таблетки с покритие не се използва за лечение на деца под 12-годишна възраст.
Лекарството е противопоказано при жени по време на бременност и кърмене..
Препоръчва се с повишено внимание да се предписва лекарството на пациенти, страдащи от нарушена бъбречна функция (с креатининов клирънс под 30 ml / min).
Препаратът със сироп съдържа захароза, така че трябва да се използва с повишено внимание при пациенти с диабет.

бременност

Безопасността и ефективността на лекарството при жени по време на бременност не е доказана. Лекарството може да бъде предписано на жени по време на бременност от лекуващия лекар само по здравословни причини.
Ако е необходимо да използвате лекарството по време на лактация, консултирайте се с Вашия лекар и решете дали да прекъснете кърменето.

Взаимодействие с лекарства

Клинично значими взаимодействия на деслоратадин с други лекарства не са установени. Поради факта, че ензимът, участващ в метаболизма на деслоратадин, не е идентифициран, не може да се изключи възможността за взаимодействие на лекарството Eden с други лекарства..

свръх доза

Към момента няма съобщения за предозиране на лекарството. Когато приемат лекарството в доза 5 пъти по-висока от препоръчителната, пациентите не са изпитали развитието на тежки реакции.
В случай на случайно приложение на лекарството в доза, значително по-висока от препоръчителната, са показани стомашна промивка и прилагане на ентеросорбенти. Ако е необходимо, провеждайте симптоматична терапия.
Няма специфичен антидот. Хемодиализата не намалява значително плазмените концентрации на деслоратадин.

Освободете формуляра

Таблетки с покритие, по 10 броя във всеки блистер, 1 блистер в картонена кутия.
Сироп от 60 или 100 мл в бутилки, 1 бутилка в комплект с дозиращо устройство в картонена кутия.

Условия за съхранение

Лекарството се препоръчва да се съхранява на сухо място, далеч от пряка слънчева светлина, при температура от 15 до 25 градуса по Целзий.
Срок на годност на лекарството, независимо от формата на освобождаване - 2 години.

Синоними

Eridez, Desloratadine, Erius, Loratec, NeoClaritin.
Вижте също списъка с аналози на лекарството Eden.

Капки едем от алергии

На рафтовете на съвременните аптеки можете да намерите богат избор от продукти Pharmacological Plant Pharmac (Украйна), който има сравнително ниска цена, докато качеството на стоките му не е по-ниско по ефективност спрямо чуждите колеги. Eden е един такъв продукт..

ATX код

Активни вещества

Показания Eden

Активното химично съединение на лекарството е деслоратадин (деслоратадин). Имайки високи антихистаминови характеристики при системна експозиция, той диктува показанията за употребата на Eden:

  • Лекарството се предписва в случай на диагностициране на сезонен алергичен ринит..
  • Терапия, която действа като поддържаща в случай на хроничен ринит, причинен от алергия, която не протича през цялата година и не зависи от сезонността.
  • Конюнктивит, причинен от алергични дразнители.
  • Елиминиране на такива симптоми:
    • Редовно изхвърляне на водниста слуз от носните проходи, подобно на настинки (ринорея).
    • Дразни сърбежа в небето, в очите.
    • Намаляване на пропускливостта на капилярите.
    • Кихане.
    • Подуване на лигавицата, причиняващо запушване на носа и проблеми с преглъщането.
    • Късам.
    • Запушване на носа.
    • Спазми на гладката мускулатура.
    • Зачервяване на конюнктивата.
  • Облекчаване на уртикария в стадий на хронично протичане, неизвестен генезис.

Освободете формуляра

Основното активно вещество на лекарството Eden е химическото съединение деслоратадин (деслоратадин). Съдържанието му в единицата на лекарството е 5 mg, изчислено върху дехидратираното вещество.

Допълнителни химични съединения, които съставляват лекарството: главод, който включва глюкоза и фруктоза, динатриев додекахидрат фосфат, динатриева сол на етилендиаминтетраоцетна киселина, сорбитол, 1,2-пропилен гликол, лимонена киселина, хранителен оцветител, придаващ жълтеникав нюанс, натриева сол на бензоена киселина, чиста вода.

На фармакологичния пазар това лекарство е представено:

  1. Стандартната и предимно използвана форма на освобождаване са таблетки, всяка от които има 5 mg деслоратадин в състава си. Единицата на лекарството има кръгла, леко изпъкнала контура. Активното вещество на лекарството е защитено от твърда обвивка, която има синкав оттенък. Една таблетка съдържа десет таблетки. Производителят предлага опаковка с един или три бластера вътре и инструкциите за употреба на лекарството, приложени към лекарството.
  2. Форма за освобождаване - разтвор под формата на сироп. 1 ml от течното вещество на лекарството съдържа 0,5 mg от активното основно съединение, което е деслоратадин. Това е бистра, вискозна течност с оранжев оттенък. Сиропът се разпределя във флакони от 60 ml или 100 ml. Бутилката заедно с мерителна лъжица и инструкции за употреба се поставя в класическа картонена кутия.

Фармакодинамика

Най-вече фармакодинамиката на Eden се определя от физикохимичните характеристики на деслоратадин. Това химическо съединение практически няма седативен ефект и не влияе върху психомоторните реакции на тялото на пациента. Приемът на деслоратадин не провокира удължаване на Q-T интервала на електрокардиограмата, не показва системен ефект върху рецепторите на централната нервна и сърдечно-съдова система като цяло.

Активното вещество на Eden е селективен, последователно действащ блокер на периферни Н1-хистаминови удължени рецептори. Деслоратадин ефективно инхибира или напълно спира различни алергични реакции, които провокират развитието и прогресирането на възпалителните процеси. Това свойство на лекарството позволява освобождаването на цитокини (пептидни информационни молекули), включително такива интерлевкини като IL-4, IL-6, IL-8, IL-13. Подобен процес протича с възпалителни хемокини (секретирани протеини) или хемокинови рецептори, които включват RANTES.

Благодарение на действието на Eden се наблюдава освобождаването на продукта от супероксидни аниони - това се случва под въздействието на полиморфни ядрени неутрофили. Настъпва растежът на биохимични процеси като хемотаксис (насочено движение на клетките по градиента на концентрация под въздействието на химични реагенти), медиирано IgE-освобождаване на хистамин, D2-простагландин. Под въздействието на деслоратадин се наблюдава изолирането на молекулния компонент на адхезия (адхезия на повърхностите на две различни твърди и / или течни тела) от сцеплението на еозинофилите. В резултат на тази реакция - получаване на молекули С4-левкотриен и Р-селектин.

Основният активен метаболит на деслоратадин е веществото лоратадин. Приемът на Eden има противовъзпалителни, антиексудативни, антихистаминови, антипрутични и антиалергични ефекти върху тялото на пациента. Фармакодинамика Eden не показва характеристики, които позволяват на деслоратадин да премине кръвно-мозъчната бариера.

Съвременна алергия на Едем

Антихистаминът Eden принадлежи към третото поколение лекарства за алергии. Той се появи не толкова отдавна, но вече придоби популярност.

Фармакологично действие на Eden срещу алергии

Eden от алергии, за разлика от своите колеги, има няколко механизма на действие. Това е блокада на Н1 хистаминовите рецептори, намаляване на производството на еозинофили и макрофаги и намаляване на пропускливостта на капилярите. Има противовъзпалителни, антиексудативни и антихистаминови ефекти.

Показания за употреба на Eden

Както знаете, най-изразените симптоми на алергии са алергичен ринит, сълзене, сърбеж и зачервяване на кожата, появата на петна по кожата и други обриви, наличието на бронхоспазъм с затруднено дишане. Именно с такива прояви на алергия се използва Eden.

Eden се предписва на пациенти с диагноза хронична уртикария, което помага да се намали броят на обриви по кожата.

Разбира се, сами да вземете хапчета за алергия не си струва. По-добре е да се обадите на вашия лекар или линейка у дома. Освен това днес има много противоалергични лекарства и кое от тях е точно за вас, лекарят трябва да реши.

Инструкции за употреба на Eden

Eden се предлага под формата на сироп и таблетки с покритие. В опаковката със сироп е приложена специална мерителна лъжица с вместимост 5 ml с отделения. Лекарството се приема по едно и също време веднъж на ден.

  • деца от две до пет години - половин лъжичка или половин таблетка веднъж на ден
  • от 6 до 11 години, 5 ml или една таблетка веднъж дневно
  • по-възрастни от 12 години и възрастни 10 ml или 2 таблетки на ден

Курсът на лечение зависи изцяло от тежестта на алергичната реакция..

Противопоказания и странични ефекти на лекарството Eden

Понякога има промени в биохимичните параметри на кръвта: повишаване на билирубина, чернодробните ензими. Понякога при приема на Eden се появяват замаяност, главоболие, сухота в устата, безпокойство, тахикардия.

Абсолютно противопоказание за употребата на Eden от алергии е свръхчувствителност към лекарството и употреба при деца под две години.

С повишено внимание, в изкуството се предписва лекарство за заболявания на черния дроб и бъбреците. декомпенсация, бременност, по време на лактация.

От страна на сърдечно-съдовата система се забелязват сърцебиене и нарушения на ритъма, от страна на храносмилателната система - гадене, епигастрална болка. Но тези нарушения се появяват доста рядко и не носят страдание на болните.

В случай на предозиране с лекарства се използва промивка на стомаха или използване на активен въглен в конвенционални дози.

Лекарството Eden от алергии е модерен антихистамин с удължен ефект, което го прави удобен и ефективен при употреба.

Таблетки Eden: инструкции за употреба

Доза от

Таблетки с покритие, 5 mg

структура

Една таблетка съдържа

активно вещество: деслоратадин 5 mg по отношение на безводно 100% вещество;

помощни вещества: калциев хидрогенфосфат дихидрат (C9202), микрокристална целулоза (101) и (102), лактоза монохидрат (200), царевично нишесте, хипромелоза (E15), калциев стеарат;

черупка: Opadry II 85F 30571 Blue (железен оксид червен (E 172), поливинилов алкохол, титанов диоксид (E 171), талк, FD&C Blue # 2 Aluminium Lake (E 132), полиетилен гликол).

описание

Сини таблетки с двойно изпъкнала повърхност

Фармакотерапевтична група

Други антихистамини за системна употреба. Деслоратадин.

ATX код R06AX27

Фармакологични свойства

Фармакокинетика

След перорално приложение лекарството се абсорбира добре от стомашно-чревния тракт, докато деслоратадин започва да се открива в кръвната плазма след 30 минути. Максималната концентрация на лекарството в плазмата се постига средно след 3 часа, полуживотът е приблизително 27 часа и съответства на степента на кумулация. Деслоратадин умерено (83 - 87%) се свързва с плазмените протеини, не прониква през кръвно-мозъчната бариера. Той се метаболизира интензивно в черния дроб чрез хидроксилиране до образуване на 3-хидроксидеслоратадин, който се свързва с глюкуронид, само малка част от приетата през устата доза се отделя с урината (

Показания за употреба

- Сенна треска и алергичен ринит (за бързо премахване на симптоми като кихане, ринорея, сърбеж, подуване на лигавицата и запушване на носа, сърбеж в очите, сълзене и хиперемия на конюнктивата (зачервяване на очите), сърбеж в небцето и кашлица)

- уртикария (за облекчаване на сърбежа, намаляване на размера и броя на обривните елементи)

Дозировка и приложение

Възрастни и деца от 12-годишна възраст лекарството се предписва в доза от 5 mg (1 таблетка) 1 път на ден, независимо от приема на храна. Лекарството се препоръчва да се приема редовно по едно и също време на деня. Таблетката трябва да се поглъща цяла, без да се дъвче, измива се с малко количество вода. Продължителността на лечението зависи от тежестта и хода на заболяването..

Лечението на интермитентния алергичен ринит (наличието на симптоми по-малко от 4 дни в седмицата или по-малко от 4 седмици) трябва да се извърши, като се вземе предвид анамнезата: спрете след изчезването на симптомите и възобновете след повторното им появяване. При персистиращ алергичен ринит (наличието на симптоми повече от 4 дни в седмицата или повече от 4 седмици) е необходимо да се продължи лечението през целия период на контакт с алергена.

Странични ефекти

Деслоратадин обикновено се понася добре, но понякога са възможни странични ефекти..

Нежеланите ефекти по честота на появата се класифицират в следните категории: много често (> 1/10); често (> 1/100, 1/1000, 1/10000,

Противопоказания

- Свръхчувствителност към активното вещество или към който и да е компонент на лекарството или към лоратадин

- деца под 12 години

- бременност и кърмене.

Лекарствени взаимодействия

Не са наблюдавани клинично значими промени в плазмената концентрация на лекарството при многократна употреба с кетоконазол, еритромицин, азитромицин, флуоксетин, циметидин. Eden не засилва инхибиращия ефект на етанола върху психомоторната функция. Поради факта, че ензимът, отговорен за метаболизма на деслоратадин, не е установен, възможността за взаимодействие с други лекарства не може да бъде напълно изключена.

При клинични и фармакологични проучвания деслоратадин, който е получен с алкохол, не засилва отрицателния ефект на етанола върху психомоторната функция.

специални инструкции

При пациенти с висока степен на бъбречна недостатъчност, прилагането на Eden трябва да се извършва под наблюдението на лекар. Пациенти с редки наследствени прояви на непоносимост към галактоза, лактазна недостатъчност или синдром на малабсорбция на глюкоза и галактоза не трябва да приемат това лекарство..

Педиатрична употреба

Ефикасността и безопасността на употребата на таблетки Eden за деца под 12 години не са установени.

Употреба по време на бременност и кърмене

Деслоратадин не е демонстрирал тератогенност при проучвания върху животни. Безопасността на лекарството по време на бременност не е установена, така че употребата на Eden по време на бременност не се препоръчва.

Деслоратадин преминава в майчиното мляко, така че употребата на Eden за жени, които кърмят, не се препоръчва.

Характеристики на ефекта на лекарството върху способността за управление на превозни средства и потенциално опасни механизми

Пациентите трябва да бъдат информирани, че в много редки случаи някои хора чувстват сънливост, виене на свят, което може да повлияе на способността им да управляват автомобил и трудно оборудване.

свръх доза

В случай на предозиране, използвайте стандартни мерки за отстраняване на неасорбираното активно вещество. Препоръчва се симптоматично и поддържащо лечение. В клинични проучвания, при които деслоратадин е прилаган в дози 45 mg (които са 9 пъти по-високи от препоръчителните), не са наблюдавани клинично значими нежелани реакции. Деслоратадин не се екскретира чрез хемодиализа; възможността за отстраняването му по време на перитонеалната диализа не е установена.

Форма за освобождаване и опаковка

10 или 30 таблетки се поставят в опаковка с блистерна лента от безцветно PVC фолио и лакирано алуминиево фолио..

1 опаковка с блистерна лента заедно с инструкции за медицинска употреба на държавния и руския език се поставя в опаковка от картон.

Условия за съхранение

Да се ​​съхранява в оригиналната опаковка при температура, която не надвишава 25 ° C..

Да се ​​пази далеч от деца.

Срок на годност

Не използвайте лекарството след срока на годност, посочен на опаковката.

Eden (Хапчета)

УКАЗАНИЯ ЗА УПОТРЕБА:

Управление на симптоми, свързани с:

  • алергичен ринит (кихане, назален секрет, сърбеж, подуване и запушване на носа, сърбеж и зачервяване на очите, сълзене, сърбеж в небцето и кашлица);
  • уртикария (сърбеж, обрив).

За възрастни и деца от 12 години

Инструкции за употреба

Съставът на лекарството:

активно вещество: деслоратадин;

1 таблетка съдържа деслоратадин по отношение на безводното 100% вещество 5 mg;

помощни вещества: калциев хидрогенфосфат дихидрат, микрокристална целулоза, лактоза монохидрат, царевично нишесте, хипромелоза, калциев стеарат, Opadry II 85F 30571 Blue (железен оксид червен (E 172), поливинил алкохол, титанов диоксид (E 171), талк (E, индокарин) 132), полиетилен гликол).

Доза от

Таблетки с покритие.

Кръгли таблетки с двойно изпъкнала повърхност, покрити със синя обвивка.

Име и местоположение на производителя

Украйна, 04080, Киев, ул. Фрунзе, 63.

Фармакотерапевтична група

Антихистамини за системна употреба. PBX код R06A X27.

Деслоратадин е дългодействащ не седативен антихистамин, който има селективен антагонистичен ефект върху периферната Н1-рецептори. След перорално приложение деслоратадин селективно блокира периферния хистамин Н1-рецептори.

При in vitro проучвания деслоратадин демонстрира антиалергичните си свойства върху ендотелните клетки. Това се проявява чрез инхибиране на освобождаването на противовъзпалителни цитокини, като IL-4, IL-6, IL-8 и IL-13, от човешки мастоцити / базофили, както и инхибирането на експресията на адхезионни молекули като Р-селектин.

Многобройни изследвания показват, че в допълнение към антихистаминовата активност, деслоратадин има антиалергични и противовъзпалителни ефекти. Деслоратадин не предизвиква промени в сърдечно-съдовата система, не прониква в централната нервна система и не влияе на психомоторната функция.

При пациенти с алергичен ринит деслоратадин ефективно елиминира симптоми като кихане, назален секрет и сърбеж, както и дразнене на очите, сълзене и зачервяване и сърбеж на небцето. Деслоратадин ефективно контролира симптомите в рамките на 24 часа.

Плазмените концентрации на дезлоратадин могат да бъдат определени 30 минути след прилагане. Деслоратадин се абсорбира добре, максималната концентрация се достига след около 3 часа; Полуживотът на елиминиране е приблизително 27 часа. Степента на кумулиране на деслоратадин съответства на полуживота му (приблизително 27 часа) и честотата на приложение 1 път на ден. Бионаличността на деслоратадин е пропорционална на дозата в диапазона от 5 до 20 mg. Деслоратадин се свързва умерено с плазмените протеини (83-87%). При прилагане на доза деслоратадин (от 5 до 20 mg) веднъж дневно в продължение на 14 дни, няма признаци на клинично значимо натрупване на лекарството.

Храната (мазна закуска с високо съдържание на мазнини) не влияе върху фармакокинетиката на деслоратадин. Установено е също, че сокът от грейпфрут не влияе на фармакокинетиката на деслоратадин.

Показания за употреба

Управление на симптоми, свързани с:

  • алергичен ринит (кихане, назален секрет, сърбеж, подуване и запушване на носа, сърбеж и зачервяване на очите, сълзене, сърбеж в небцето и кашлица);
  • уртикария (сърбеж, обрив).

Противопоказания

Свръхчувствителност към активното вещество или към който и да е компонент на лекарството или към лоратадин.

Подходящи предпазни мерки при употреба

При пациенти с висока степен на бъбречна недостатъчност, прилагането на Eden трябва да се извършва под наблюдението на лекар. Пациенти с редки наследствени прояви на непоносимост към галактоза, лактазна недостатъчност или синдром на малабсорбция на глюкоза и галактоза не трябва да приемат това лекарство..

Специални предупреждения

Употреба по време на бременност или кърмене.

Деслоратадин не е демонстрирал тератогенност при проучвания върху животни. Безопасността на лекарството по време на бременност не е установена, така че употребата на Eden по време на бременност не се препоръчва.

Деслоратадин преминава в майчиното мляко, така че употребата на Eden за жени, които кърмят, не се препоръчва.

Способността да се влияе на скоростта на реакция при шофиране или работа с други механизми.

Пациентите трябва да бъдат информирани, че в много редки случаи някои хора чувстват сънливост, виене на свят, което може да повлияе на способността им да управляват автомобил и трудно оборудване.

Ефикасността и безопасността на употребата на таблетки Eden за деца под 12 години не са установени.

Дозировка и приложение

Възрастни и деца от 12-годишна възраст лекарството се предписва в доза от 5 mg (1 таблетка) 1 път на ден, независимо от приема на храна. Лекарството се препоръчва да се приема редовно по едно и също време на деня. Таблетката трябва да се поглъща цяла, без да се дъвче, измива се с малко количество вода. Продължителността на лечението зависи от тежестта и хода на заболяването..

Лечението на интермитентния алергичен ринит (наличието на симптоми по-малко от 4 дни в седмицата или по-малко от 4 седмици) трябва да се извърши, като се вземат предвид данните за анемията: спрете след изчезването на симптомите и възобновете след повторното им появяване. При персистиращ алергичен ринит (наличието на симптоми повече от 4 дни в седмицата или повече от 4 седмици) е необходимо да се продължи лечението през целия период на контакт с алергена.

свръх доза

В случай на предозиране, използвайте стандартни мерки за отстраняване на неасорбираното активно вещество. Препоръчва се симптоматично и поддържащо лечение. В клинични проучвания, при които деслоратадин е прилаган в дози 45 mg (които са 9 пъти по-високи от препоръчителните), не са наблюдавани клинично значими нежелани реакции. Деслоратадин не се екскретира чрез хемодиализа; възможността за отстраняването му по време на перитонеалната диализа не е установена.

Странични ефекти

Деслоратадин обикновено се понася добре, но понякога са възможни странични ефекти..

Психични разстройства: халюцинации.

От нервната система: главоболие, замаяност, сънливост, безсъние, психомоторна хиперактивност, конвулсии.

От страна на сърцето: тахикардия, сърцебиене.

От стомашно-чревния тракт: сухота в устата, диария, коремна болка, гадене, повръщане, диспепсия.

От хепатобилиарната система: повишена активност на чернодробните ензими, повишени нива на билирубин, хепатит.

От мускулно-скелетната система и съединителната тъкан: миалгия.

Чести нарушения: реакции на свръхчувствителност (включително анафилаксия, ангиоедем, задух, сърбеж, обрив и копривна треска), повишена умора.

Взаимодействие с други лекарства и други видове взаимодействия

Не са наблюдавани клинично значими промени в плазмената концентрация на лекарството при многократна употреба с кетоконазол, еритромицин, азитромицин, флуоксетин, циметидин. Поради факта, че ензимът, отговорен за метаболизма на деслоратадин, не е установен, вероятността за взаимодействие с други лекарства не може да бъде напълно изключена.

При клинични и фармакологични проучвания деслоратадин, който е получен с алкохол, не засилва отрицателния ефект на етанола върху психомоторната функция.

Срок на годност

Не използвайте лекарството след срока на годност, посочен на опаковката.

Условия за съхранение

Да се ​​съхранява в оригиналната опаковка при температура, която не надвишава 25 ° C..

Да се ​​пази далеч от деца.

Опаковка

10 или 30 таблетки в блистер. 1 блистер на опаковка.

Eden - индикации, инструкции за употреба, прегледи

За съжаление, все повече хора започват да се обръщат към опитни медицински специалисти с най-различни алергии. В крайна сметка днес 85% от човечеството е болно от разнообразие от това заболяване. Тя може да бъде причинена от всякакви лекарства, храна, вълна, прах и други подобни. Всяко човешко тяло е индивидуално и всяко има лична непоносимост към един или друг продукт и предмет. Малко хора знаят, че алергените могат да бъдат вещества, които се образуват вътре в човешкото тяло..

За щастие съвременната медицина е на високо ниво и всеки ден по света се измислят нови лекарства, които значително помагат на човечеството да се справи с подобни неприятни алергични реакции.

Eden - съвременно лекарство за алергии

Според лекарите, съвременният медикамент „Едем“ започна да се радва на голяма популярност. Има антиалергични, антихистаминови и противовъзпалителни ефекти..

Съставът на лекарството и показания за неговата употреба

Това лекарство е напълно безвредно за човешкото тяло. 1 ml сироп съдържа 0,5 mg деслоратадин. Той е основният компонент на лекарството Eden. От допълващите компоненти, той съдържа: жълт залез монохидрат, лимонена киселина, пропилен гликол, едетат динатрий, натриев бензоат, захароза, вода.

Освободете формуляра

Eden се предлага под формата на течност (сироп), разположена в трайна бутилка със специална лъжица за дозиране. Така че ще бъде много по-лесно човек да спазва строги инструкции за употреба и да използва дозировката, предписана от лекаря. Една бутилка съдържа 60 мл или 100 мл сироп.

Eden се предлага и под формата на таблетки. В крайна сметка лекарството под формата на сироп не се препоръчва за прием с наследствена непоносимост към фруктоза и за деца до 6 месеца. Следователно в такива случаи лекарството под формата на таблетки е най-подходящо за пациента.

Инструкции за употреба

Естествено, най-важното в процеса на приемане на всяко лекарство е стриктното спазване на инструкциите. Не се препоръчва да предписвате самостоятелно това или онова лекарство. За да избегнете неприятности и усложнения, преди да започнете да приемате Eden, трябва да се консултирате с опитен специалист и да изчакате по-нататъшните му инструкции.

Вземете Eden според инструкциите, имате нужда от 1 таблетка на ден. Те не са напълно обвързани с диетата на човек. Най-добре е да приемате хапчета всеки ден стриктно по едно и също време, за да постигнете по-бързо ефекта от тях.

Сиропът Еден също не е обвързан с диетата на човек. Лекарите препоръчват да приемате сиропа в следните дози:

  1. Възрастни и юноши трябва да приемат 10ml сироп веднъж дневно.
  2. Деца от 6 до 11 месеца се предписват 2 ml сироп веднъж дневно.

Като цяло, основното е стриктно да следвате инструкциите и да чакате бърз положителен резултат.

Противопоказания и странични ефекти

Както всяко друго лекарство, Eden има своите противопоказания и възможни странични ефекти. Ето някои от най-важните странични ефекти, на които трябва да обърнете внимание, преди да започнете да приемате лекарството:

  • диария.
  • сънливост.
  • Суха уста.
  • Главоболие.
  • Възможни проблеми със съня.
  • В редки случаи треска.

Не препоръчвайте приема на това лекарство:

  • бременна.
  • Кърмещи майки.
  • Деца, които все още не са навършили 12 години.
  • Хора с вродена лактазна недостатъчност и синдром на малабсорбция на галактоза и глюкоза.
  • Хората, които имат проблеми с бъбреците.

Еденски аналози

Тази страница предоставя списък на всички аналози на Eden по състав и индикация за употреба. Списък на евтини аналози и можете да сравните цените в аптеките.

  • Най-евтиният аналог на Eden: Диазолин
  • Най-популярният колега на Eden: Nixar
  • ATX Класификация: Деслоратадин
  • Активни съставки / Състав: Деслоратадин

#ЗаглавиеЦена в РусияЦена в Украйна
1Диазолин мебхидролин
Аналог по индикация и начин на употреба
4 търкайте2 UAH
2Лоратадин лоратадин
Аналог по индикация и начин на употреба
10 търкайте5 UAH
3Кетотифен кетотифен
Аналог по индикация и начин на употреба
30 търкайте3 UAH
4Лорахексал лоратадин
Аналог по индикация и начин на употреба
40 търкайте--
5Лоратадин-Акрихин Лоратадин
Аналог по индикация и начин на употреба
51 търкайте--

При изчисляване на цената на евтините аналози на Eden беше взета предвид минималната цена, която беше намерена в ценовите листи, предоставени от аптеките.

#ЗаглавиеЦена в РусияЦена в Украйна
1Никсар Биластин
Аналог по индикация и начин на употреба
243 търкайте82 UAH
2Ериус деслоратадин
Аналог по състав и индикация
240 търкайте113 UAH
3Лоратадин лоратадин
Аналог по индикация и начин на употреба
10 търкайте5 UAH
4Кларитин Лоратадин
Аналог по индикация и начин на употреба
119 търкайте37 UAH
5Блогир-3 деслоратадин
Аналог по състав и индикация
121 търкайте--

Този списък с аналози на лекарства се основава на статистиката на най-търсените лекарства

Всички аналози на Eden

Аналози по състав и индикация за употреба

ЗаглавиеЦена в РусияЦена в Украйна
Алергостоп Деслоратадин----
Алерсис Деслоратадин--58 UAH
Desal деслоратадин160 rub--
Езлор деслоратадин154 търкайте--
Eridez desloratadine--22 UAH
Ериус деслоратадин240 търкайте113 UAH
Лордестин деслоратадин83 търкайте--
Trexil neo desloratadine--27 UAH
Фрибрис Деслоратадин----
Ds lor----
Деслоратадин дезлоратадин86 търкайте22 UAH
Lordes desloratadine--64 UAH
Friedes-Darnitsa desloratadine--28 UAH
Allergomax--25 UAH
Allergostop--19 UAH
Еслотин деслоратадин--124 UAH
Блогир-3 деслоратадин121 търкайте--
Desloratadine-LF Desloratadine----
Елисей Деслоратадин83 търкайте--

Горният списък с аналози на лекарства, в които са посочени заместителите на Eden, е най-подходящ, тъй като те имат същия състав на активни вещества и съвпадат според показанията за употреба

Аналози по индикация и начин на употреба

ЗаглавиеЦена в РусияЦена в Украйна
Ciel Dimenhidrinate108 търкайте--
Авиамарин дименхидринат55 търкайте300 UAH
Перитол ципрохептадин4400 търкайте46 UAH
Агистам Лоратадин--9 UAH
Алерик Лоратадин--12 UAH
Алерприв Лоратадин----
Еролин Лоратадин--200 UAH
Кларидол Лоратадин89 търкайте--
Кларисенс Лоратадин57 търкайте--
Кларитин Лоратадин119 търкайте37 UAH
Кларотадин Лоратадин95 търкайте--
Ломилан Лоратадин86 търкайте--
Лорахексал лоратадин40 търкайте--
Лорано лоратадин--26 UAH
Лорано отт лоратадин--29 UAH
Лоратадин лоратадин10 търкайте5 UAH
Лора104 търкайте169 UAH
Лоратадин-дарница лоратадин--9 UAH
Лоратадин-Здраве Лоратадин--8 UAH
Лоратадин стома лоратадин--5 UAH
Лоратадин-тева лоратадин90 търкайте--
Loratadine земеделска земя loratadine----
Лоратадин стада лоратадин55 търкайте--
Лоратадин-Акрихин Лоратадин51 търкайте--
Лоратадин-Хемофарм Лоратадин----
Диазолин мебхидролин4 търкайте2 UAH
Диазолин за деца мебгидролин--14 UAH
Диазолин-Дарница мебхидролин--4 UAH
Диазолин-озон мебхидролин----
Кетотифен кетотифен30 търкайте3 UAH
Ketotifen Sofarma Ketotifen59 търкайте19 UAH
Кетотифен VFZ кетотифен----
Кетотифен-в кетотифен----
Кетотифен-LH--3 UAH
Semprex acrivastin2120 търкайте--
Кестин Ебастин151 търкайте300 UAH
Еспа-Бастин Ебастин171 търкайте--
Altiva Fexofenadine--54 UAH
Алфаст Фексофенадин----
Tigofast 180 фексофенадин----
Фексофаст Фексофенадин243 търкайте73 UAH
Телфаст Фексофенадин1950 руб850 UAH
Тигофаст фексофенадин--57 UAH
Allergo----
Алегра фексофенадин хидрохлорид398 търкайте97 UAH
Фексадин Фексофенадин хидрохлорид198 търкайте360 UAH
Алерикс Фексофенадин----
Рупафин Рупатадин317 търкайте460 UAH
Никс--499 UAH
Phenkarol chifenadine137 търкайте34 UAH
Никсар Биластин243 търкайте82 UAH
Хистафен Секвифенадин329 търкайте113 UAH
Ринитална хомеопатична потентност на различни вещества540 търкайте41 UAH

Различен състав може да съвпада по индикация и начин на приложение

ЗаглавиеЦена в РусияЦена в Украйна
Дифенхидрамин дифенхидрамин3 търкайте2 UAH
Дифенхидрамин дифенхидрамин--8 UAH
Тавегил Клемастин134 търкайте24 UAH
Донормил Доксиламин106 търкайте34 UAH
Reslip доксиламин113 търкайте--
Нормозонов доксиламин сукцинат----
Valocordin-Doxylamine Doxylamine Succinate187 търкайте--
Фениден диметидинден малеат----
Супрастин Хлоропирамин95 търкайте16 UAH
Супростилин Хлоропирамин--6 UAH
Хлоропирамин Хлоропирамин34 търкайте18 UAH
Хлоропирамин хидрохлорид хлоропирамин--6 UAH
Theraligen Alimemazine445 търкайте680 UAH
Пиполфен Прометазин640 търкайте1000 UAH
Торекан тиетилперазин----
Алерза Цетиризин----
Allertec Cetirizine--36 UAH
Зестра псевдоефедрин, цетиризин----
Zyrtec Cetirizine70 търкайте199 UAH
Zodac цетиризин118 търкайте15 UAH
Летизен цетиризин дихидрохлорид64 търкайте--
Парлазин Цетиризин41 търкайте--
Ролиноза цетиризин--70 UAH
Цетиризин цетиризин35 търкайте17 UAH
Цетиризин хексал Цетиризин дихидрохлорид316 търкайте24 UAH
Цетиризин Сандоз Цетиризин Дихидрохлорид54 търкайте260 UAH
Цетиризин-Тева Цетиризин65 търкайте45 UAH
Цетиризин-астрафарм цетиризин--17 UAH
Cetirinax цетиризин----
Цетрин цетиризин111 търкайте33 UAH
Цетринален цетиризин----
Zodak Express левоцетиризин дихидрохлорид234 търкайте--
Талерт Цетиризин Дихидрохлорид----
Цетиризин FT цетиризин дихидрохлорид----
Алерсет Цетиризин----
Цетиризин DS Цетиризин48 търкайте--
Цетиризин-Акрихин Цетиризин60 търкайте--
Алерзин левоцетиризин дихидрохлорид--14 UAH
Алерон левоцетиризин дихидрохлорид--15 UAH
Алерон Нео Левоцетиризин Дихидрохлорид--15 UAH
Gletset левоцетиризин124 търкайте45 UAH
Zilola levocetirizine--44 UAH
Xizal Levocetirizine200 търкайте87 UAH
Супрастинекс левоцетиризин194 руб482 UAH
L-cet левоцетиризин--20 UAH
Zodak Active Levocetirizine--15 UAH
Cesera левоцетиризин----
Цетрилев левоцетиризин--25 UAH
Алергичен левоцетиризин дихидрохлорид--91 UAH
Алерголок на левоцетиризин дихидрохлорид----
Allerway Levocetirizine150 търкайте43 UAH
Алергичен левоцетиризин дихидрохлорид--30 UAH
Безплатен ал-левоцетиризин120 търкайте121 UAH
Левоцетиризин-Тева Левоцетиризин243 търкайте--

Как да намерите евтин аналог на скъпо лекарство ?

За да намерите евтин аналог на лекарство, генерик или синоним, първо препоръчваме да обърнете внимание на състава, а именно на същите активни вещества и показания за употреба. Същите активни съставки на лекарството ще показват, че лекарството е синоним на лекарството, фармацевтично еквивалентна или фармацевтична алтернатива. Не забравяйте обаче за неактивните компоненти на подобни лекарства, които могат да повлияят на безопасността и ефективността. Не забравяйте за съветите на лекарите, самолечението може да навреди на вашето здраве, затова винаги се консултирайте с вашия лекар, преди да използвате каквито и да било лекарства..

Eden Price

На сайтовете по-долу можете да намерите цени за Eden и да разберете за наличността в близката аптека

  • Eden цена в Русия
  • Eden цена в Украйна
  • Eden цена в Казахстан
Цялата информация е представена с информационна цел и не е причина за самостоятелно предписване или замяна на лекарство.

Инструкции за употреба на таблетки и сироп Eden при алергии за възрастни и деца

Лекарствата, принадлежащи към групата "антихистамини", се срещат в комплектите за домашна медицина все по-често. На рафтовете на аптеките парадират с модерни антиалергични продукти, които могат да се различават по цена и ефективност. Един от тези продукти е Eden. В статията ще проучим по-подробно състава на лекарството, схемата на лечение и на кого лекарството е противопоказано.

Какво предписва Едем - свидетелски показания

Лекарството е противоалергично лекарство и в резултат на това намалява възпалителните реакции в организма. С помощта на "Eden" е възможно бързо да се премахнат алергичните симптоми под формата на сърбеж на кожата, в ларинкса и очите, запушване на носа, подуване, преливане на кръвоносните съдове, сълзене, кихане и ринорея. Сироп и таблетки Eden, инструкциите за употреба на които задължително се прилагат към всяко лекарство, ви позволяват да се отървете от кожни обриви под формата на уртикария.

Основният принцип на действието на лекарството за елиминиране на всички видове алергични реакции е да се предотврати отделянето на левкотриен С4 и хистамин от мастоцитите. Когато се гледа от страна на тъканите на тялото, се отбелязва, че „Eden“ е в състояние да намали пропускливостта на капилярите, като по този начин минимизира спазма на гладката мускулатура и предотвратява появата на силен оток.

Забележка! В приемлива доза антихистамин от трето поколение няма седативен ефект и не променя скоростта на мускулните и психичните реакции.

Активно вещество, състав

Днес в аптеките можете да намерите "Eden", който се произвежда под формата на таблетки и сироп. Активният компонент на лекарството е деслоратадин (5 mg в една таблетка и 5 ml в 1 ml сироп). Като помощни съединения са:

  • Захароза.
  • Триосновна карбоксилна киселина.
  • Сорбитол Е420.
  • Консервант Е211.
  • Пропиленгликол.
  • Пречистена вода и т.н..

Деслоратадин е класифициран като Н1 антихистамин, който се разтваря доста добре във вода. Действието на основния компонент е насочено към премахване на симптомите на целогодишен сезонен алергичен ринит и идиопатична уртикария, които се превърнаха в хронична форма.

Таблети

Хапчетата за алергия "Eden" имат кръгла форма, двойно изпъкнали. Таблетките са покрити с бледосин оттенък. Можете да закупите лекарството в пакет от 10 или 30 таблетки в блистер. Пациентите рядко наблюдават виене на свят, което може да попречи на контрола на високоточните механизми..

Важно! Лекарството под формата на таблетки не се препоръчва за употреба от бебета, така че ако имате алергична реакция, трябва да обърнете внимание на "Eden" под формата на сироп.

Срокът на годност на антихистамин е три години. Съхраняването на лекарства под формата на таблетки е разрешено само в оригиналната опаковка при температура на околната среда не по-висока от +25 градуса. Въпреки факта, че Eden под формата на таблетки се отпуска без рецепта, лекар все пак трябва да предпише лекарство и да определи схема на лечение.

сироп

Сиропът "Яжте" е прозрачна вискозна течност, която има оранжев оттенък. Лекарството се опакова в тъмни стъклени бутилки от 60 ml и 100 ml. Към всяка бутилка е включена чаша за разпределение и лъжица. Сироп "Eden", инструкцията за който съдържа подробно описание на схемата на лечение, е най-сигурното и ефективно лекарство за спиране на алергична реакция при деца на възраст от две до 6 години. Сиропът съдържа сорбитол, така че пациентите, които са диагностицирани с вродена непоносимост към фруктоза, не трябва да го приемат..

Информация! Действието на алкохолния сироп не се засилва.

Срокът на годност е две години, а когато се отвори, само 90 дни. За да не изгуби лечебните си качества лекарството, то трябва да се съхранява при температура на околната среда не по-висока от +30 градуса. Лекарството се отпуска без рецепта.

Как да използвате лекарството?

Преди да използвате антихистамин, задължително се изучава описанието на схемата на лечение. Нека разгледаме по-подробно характеристиките на приема на "Eden" от възрастни и деца.

Приложение за деца

Таблетките Eden се приемат перорално. Лекарството не се препоръчва за деца под 12 години.

"Eden" инструкция за детски сироп съдържа вече разработената схема на лечение. Въпреки това си струва да се консултирате с лекаря, педиатъра и алерголога на вашето дете. Ако се появи висока чувствителност към всеки алерген, за бебета:

  • 6-11 месеца трябва да приемате 2 мл сироп 1 път / ден.
  • 1-5 години предписват 2,5 ml 1 път / ден.
  • 6-11 години, 5 мл сироп 1 път / ден.

Деца от 12 години и възрастни приемат 10 ml сироп на ден. Продължителността на лечението зависи от резултатите от анамнезата и здравословното състояние на детето.

Инструкции за възрастни

Таблетките се препоръчват за възрастни и деца от 12 години в количество - по едно хапче веднъж на ден, независимо от храненето. Лекарите съветват да се пие лекарството всеки ден по едно и също време на деня. Таблетката не трябва да се разбива или смачква. Лекарството не се дъвче, а се отмива само с малко количество вода.

Противопоказания, странични ефекти на лекарството

Преди да използвате фармакологично лекарство, се препоръчва да проучите подробно инструкциите за употреба, а именно противопоказанията:

  1. Лекарството не е предназначено за деца, които все още не са навършили две години..
  2. Лекарството под формата на таблетки не се предписва на деца под 12 години.
  3. Забранено е да се приемат лекарства, когато има индивидуална непоносимост към компонентите на лекарството.
  4. С особено внимание трябва да се приема сироп за тези пациенти, които страдат от диабет, тъй като захарозата е част от.
  5. Не се препоръчва да се изгражда схема за симптоматично лечение на алергии на базата на "Eden" в случай, че пациентът страда от бъбречна дисфункция с ниво на креатинин по-малко от 30 ml в минута.
  6. Тъй като лактозата е част от таблетната форма, лекарството не се препоръчва на пациенти, които имат висока чувствителност към дефицит на галактоза или лактаза.

Неспазването на указанията може да доведе до странични ефекти. Струва си да се обърне внимание на факта, че човешкото тяло е индивидуално и може да реагира различно на неспазването на дозата. "Eden" лекарството за алергия може да причини такива странични симптоми:

  • Повишена сърдечна честота (тахикардия).
  • Повишена сухота на лигавицата на орофаринкса.
  • Храносмилателно разстройство.
  • Гадене и повръщане.
  • Крампи на краката.
  • Бърза уморяемост.
  • Главоболие.
  • Разстройство на ЦНС под формата на психомоторна хиперактивност.
  • Чести движения на червата с воднист секрет.
  • Сърбежни усещания и кожни обриви.
  • Стомашно-чревна болка при рязане.
  • хепатит.

В тежки ситуации, при предозиране или в случай на непоносимост към компонентите на лекарството, се появява анафилактичен шок или оток на Quincke. Появата на дори няколко странични ефекта показва, че си струва да се преразгледа схемата на лечение.

Можете да използвате лекарството за бременни, кърмещи?

В медицинската практика по време на приложението на Eden не е открита токсичност за плода или каквато и да е отрицателна реакция към репродуктивната функция. Ако е възможно по време на бременност да се ограничи употребата на лекарства, без да се навреди на здравето, тогава, разбира се, това си струва да се направи.

Важно! Основните компоненти са в състояние да преминат в кърмата. Поради тази причина по време на лактация лечението трябва да бъде спряно..

Взаимодействие с други лекарства, алкохол

В хода на лабораторни изследвания е установено, че при едновременната употреба на "Eden" с "Erythromycin", "Ketoconazole", "Azithromiycin", "Fluoxetine" и "Cimetidine" не са открити големи промени в нивото на концентрацията на деслоратадин. Обърнете внимание, че ензим, който играе основна роля в метаболизма на деслоратадин, не е открит. Това означава, че е невъзможно напълно да се изключи вероятността от възникване на реакция при контакт с други лекарства.